Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня 2017 року у Міжнародний день  визволення в’язнів фашистських таборів учні загальноосвітніх навчальних закладів  району   вшановували  громадян  України, які під час Другої світової війни постраждали від  нацистських переслідувань.

 • сприяти здійсненню заходів у зв’язку з  Міжнародним днем визволення  в’язнів фашистських таборів;
 • облаштувати і благоустроїти меморіали та місця поховання жертв нацистських переслідувань за наявністю;
 • організувати тематичні виховні заходи, а саме: лекції, бесіди, інформаційні хвилинки;
 • сприяти висвітленню на сайті відділу освіти та Старобільського РМК інформації про проведені заходи   в формі прес-реліза з фото до 13.042017 року.

Бондарівська ЗОШ І-ІІ ступенів

у  Бондарівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулася інформаційна година в 5-9 класах на тему «Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.»

Бутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 • ТЕМАТИЧНА ВИХОВНА ГОДИНА «ТАБОРИ СМЕРТІ»

 • БЕСІДА «ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ»

 • ІНФОРМАЦІЙНІ ХВИЛИНКИ

Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

11 квітня у навчальному закладі пройшли тематичні виховні години, на яких діти отримали знання про табори смерті Требленка, Хелмно, Собибор,  Майданек, Освенцим, Бухенвальд та ін., знайомились з історичними документами, спогадами постраждалих, читали вірші, присвячені цим подіям, переглядали та обговорювали презентації, вшановували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Орловська ЗОШ І – ІІ ступенів

У Орловській ЗОШ І – ІІ ст. було проведено низку виховних заходів щодо Міжнародного дня визволення  в’язнів фашистських таборів, а саме:

 • Виховні години;
 • Бесіди;
 • Інформаційні хвилинки.

Мета проведеної виховної роботи: поглибити знання учнів про історичне минуле; формувати національну свідомість школярів; вшанування пам’яті загиблих, виховувати патріотів рідної держави, розвивати пізнавальні інтереси.

Вчителем історії були проведені інформаційна хвилинка для учнів старших класів, де вона повідомила про етапи ліквідації в німецькому концтаборі, що саме відбувалося у цей період, які категорії існували в той жорсткий період. Учні з цікавістю та жалобою сприймали інформацію.

Лиманська ЗОШ І – ІІІ ступенів

У Лиманській ЗОШ І – ІІІ ст. була проведена лінійка – реквієм для учнів 5 – 11  класів (179 учнів). Лінійку підготувала і провела учитель історії Лиманської ЗОШ І – ІІІ ст. Спорихіна Юлія Миколаївна.

Нижньопокровська ЗОШ І-ІІІ ступенів

З нагоди відзначення Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, з метою належного вшанування  громадян  України, які під час Другої світової війни постраждали від  нацистських переслідувань, пам’яті про  загиблих 11 квітня 2017 року в Нижньопокровській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено:

–  тематичну лінійку, на якій у супроводі електронної презентації була надана учням інформація про події Другої світової війни, про в’язнів концтаборів, спогади очевидців, жахлива статистика;

–  матеріали виховного заходу «Пекло на землі» надали інформацію про створення таборів, їх кількість, про жахливі умови перебування та праці в’язнів, про тортури та способи знищення великої кількості людей різних національностей.

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів згадали усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…

Шульгинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

В Шульгинській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено урок-спогад «Табори смерті» присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів. На уроці учні ознайомились з жахливими фактами нацистської окупації, дізнались про тяжкі випробування людей, що опинились за колючим дротом «таборів смерті». Учні 9-10 класів підготували та виступили з повідомленнями про концтабори, які існували в часи Другої світової війни.

Заключною частиною заходу була хвилина мовчання біля монумента «Скорботна матір», який знаходиться неподалік школи. Діти з надзвичайною скорботою і повагою вшанували всіх тих, хто загинув у ті жорстокі часи.

Підгорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

З метою належного вшанування громадян України, які під час Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських таборів у Підгорівській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені заходи:

 1. Тематична бесіда, творчий виступ учнів 8 класу: «Визволення в’язнів Бухенвальду»

2. Перегляд телепередачі Першого Національного каналу, присвяченої жертвам нацистських переслідувань

Старобільська гімназія

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів у Старобільській гімназії проведено:

 • книжково-інформаційна виставка у читальній залі «Забути цього неможливо»;
 • інформаційні хвилинки у класах «У нашій пам’яті людської» (5-11 кл.);
 • тематичний урок історії «Уроки пам’яті» (5-ті класи);
 • перегляд інформаційних відеосюжетів «Памятаємо»! (10-11 кл.).

Старобільська ЗОШ I ступенів №1

 • Бесіди «Міжнародний день звільнення фашистських концтаборів»
 • Інформаційні хвилини «11 квітня – День звільнення в’язнів концтаборів»
 • Оформлення інформаційного стенду пам’яті про загиблих під час Другої світової війни.

Старобільська ЗОШ I ступенів №2

Учні 4-Б класу  прийняли активну участь у створенні інформаційної стіннівки присвяченій дню визволення в’язнів. Діти, з великим захопленням та співчуттям, читали відомості про ті часи, розглядували фотографії, з любов’ю, власноруч,  зробили квіти  – і на основі опрацьованих  матеріалів школярі й створили стіннівку «ЭТО НЕЛЬЗЯ ЗАБЫТЬ».

Учні 4-А класу, після проведення тематичної бесіди, написали твір-роздум на тему «11 квітня. Пам’ятати. Шанувати.». Вразили більшість речень своєю жалобою, співчуттям до тих людей, які перебували в концтаборах.

 Учням 3-х класів проведено в бібліотеці інформаційні хвилинки та організовано перегляд документального ролику про Міжнародний день  визволення в’язнів фашистських таборів.

 Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3

У Старобільській СЗОШ І-ІІІ ст. №3 11 квітня було проведено ряд заходів, пов’язаних з цим днем. На уроках історії , учні 10 класів ,розглянули питання про визволення 11 квітня 1945 р. в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд , Освенцим, Дахау . Також були проведені інформаційні хвилинки «Якщо на землі є пекло…» , бесіди «Фашистські табори смерті», виховні години «Уроки пам`яті людської». Учні вшанували пам’ять загиблих у фашистських концтаборах в роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *