Педагоги дошкільної та початкової ланок обговорювали за круглим столом принципи наступності

Наступність між дошкільною та початковою освітою – це забезпечення неперервності здобуття людиною освіти. Наступність в освіті необхідна для створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від дитячого садка до школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості.

З метою реалізації принципів перспективності й наступності у закладах дошкільної та початкової освіти до плану роботи Старобільського центру професійного розвитку педагогічних працівників було включено ряд заходів (анкетування, семінари, наради, круглі столи тощо), що надасть змогу згуртувати педагогічні спільноти закладів освіти.

Так, 28 квітня 2021 року о 9.00 відбувся круглий стіл (спільне засідання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти) за темою: «Організація наступності та перспективності між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та Концепції «Нова українська школа»» в онлайн-режимі на платформі Zoom.

На засідання були запрошені керівники, вихователі-методисти дошкільних закладів освіти (далі – ЗДО) та директори, заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО). Адже, педагоги дошкільної освіти мають бути ознайомлені з програмою початкової школи та вводити у свої заняття навчальні елементи, які підготують дітей до 1-го класу. Вчителі початкових класів також мають знати дошкільну навчальну програму, щоб використовувати її складові в адаптаційний період.          Це був перший захід із системних зустрічей педагогів основною метою яких є запровадження інноваційних підходів щодо гармонійного розвитку особистості дитини в період дошкільного дитинства в рамках впровадження оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та першокласника в рамках впровадження Концепції Нової української школи; вивчення змісту та структури нових Державних стандартів дошкільної та початкової освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *